امروز

سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲

 

آیین تجلیل از اساتید منتخب دانشگاه ارومیه با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان، دکتر احمد علیجانپور رئیس دانشگاه ارومیه، معاونین و اعضاء هیات رئیسه دانشگاه و جمع کثیری از اعضاء هیات علمی دانشگاه ارومیه در سالن شهید چمران برگزار شد.

دکتر احمد علیجانپور رئیس دانشگاه ارومیه در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته معلم و سرآمدی آموزش گفت: دانشگاه ارومیه فعالیت‌های خوبی با همت و تلاش اساتید و کارکنان انجام داده است که آثار و برکات آن دیده می شود و همچنین بر خلاف روند کاهش دانشجو در بسیاری از دانشگاه های سطح کشور، در طول یک سال اخیر تعداد دانشجویان دانشگاه ارومیه با افزایش 17/3 درصدی از ۱۲ هزار و ۱۰۰ نفر به ۱۴ هزار و 200 نفر افزایش پیدا کرده است.

رئیس دانشگاه ارومیه اضافه کرد: برنامه راهبردی دانشگاه نیز تدوین شده و امسال طبق این برنامه به پیش خواهیم رفت تا عملکرد بهتری ارائه دهیم و اهداف دانشگاه را به سرمنزل مقصود برسانیم. وی همچنین ادامه داد: بخش ارتباط با صنعت در دانشگاه بیش از صد در صد رشد پیدا کرده و چهارشنبه‌های ارتباط با صنعت به صورت مستمر در دانشگاه برگزار می‌شود تا ارتباط صنعت و دانشگاه موجب بهره‌مندی دستگاه‌های تولیدی از نیروی متخصص و ماهر شود. همچنین این امر موجب افزایش گرنت پژوهشی از 3 میلیارد تومان به 7 و شش دهم میلیارد تومان شده است.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان ضمن گرامیداشت مقام معلم و یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری به بیان خصوصیات و سجایای اخلاقی این معلم اخلاق پرداخته و با اشاره به احساس وظیفه مندی ایشان جهت حضور موثر و تاثیرگذار در مواقع بحرانی و مکان هایی که احساس نیاز داشتند بر لزوم الگوپذیری اساتید از آن استاد شهید تاکید نمود.

در ادامه دکتر سجاد چهره قانی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه نیز ضمن تبریک روز معلم و هفته سرآمدی آموزش، گزارش مبسوطی از آخرین وضعیت آموزشی دانشگاه ارائه و به سه چالش پیش روی معاونت آموزشی از جمله تاکید بر مهارت آموزی، بین المللی سازی آموزش و کیفیت بخشی به آموزش اشاره و تاکید نمود که معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه با جدیّت پیگیر این موارد می باشد.

در پایان مراسم از 32 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه ارومیه با اهدای لوح سپاس تقدیر بعمل آمد. این اساتید شامل 15 نفر به عنوان سرآمد آموزشی، 11 نفر سرآمد پژوهشی، 1 نفر از اساتید بازنشسته و 2 نفر به عنوان استاد نمونه کشوری بودند. همچنین از اعضاء خانواده 3 نفر از اساتید فقید دانشگاه ارومیه که طی دو سال گذشته فوت کرده بودند، نیز با اهدای لوح و هدایایی تقدیر بعمل آمد.

اساتید نمونه کشوری

دکتر محمد حسنی

دکتر حسن حیدری

لیست سرآمدان آموزش دانشگاه

نام و نام خانوادگی

دانشکده

دکتر وحید محمدنژاد

ادبیات و علوم انسانی

دکتر محمدجعفر چمنکار

ادبیات و علوم انسانی

دکتر حمزه دیدار

اقتصاد و مدیریت

دکتر امیر توکمه چی

دامپزشکی

دکتر عبدالغفار اونق

دامپزشکی

دکتر پیمان نجفی مقدم

شیمی

دکتر بهمن رضایی

علوم

دکتر اصغر اسمعیلی

علوم

دکتر رضا بابازاده

فنی و مهندسی

دکتر مرتضی خلیلیان

فنی و مهندسی

دکتر ابوالفضل علیرضالو

کشاورزی

دکتر هادی علی پور

کشاورزی

دکتر حمید حسن پور

کشاورزی

دکتر جواد اسحاقی راد

منابع طبیعی

دکتر مرتضی ولی زاده

مهندسی برق، کامپیوتر و فناوری های پیشرفته

 لیست سرآمدان پژوهشی دانشگاه

نام و نام خانوادگی

دانشکده/پژوهشکده

دکتر هادی الماسی

دانشکده کشاورزی

دکتر فرخ اسدزاده

دانشکده کشاورزی

دکتر وحید رضاوردی نژاد

دانشکده کشاورزی

دکتر جواد بهمنش

دانشکده کشاورزی

دکتر مهران مرادی

دانشکده دامپزشکی

دکتر ناصر آق

پژوهشکده آرتمیا و آبزی پروری

دکتر علی عابدینی

دانشکده علوم پایه

دکتر علی عبادیان

دانشکده علوم پایه

دکتر وحید تلاوت

دانشکده برق،کامپیوتر و فناوری های پیشرفته

دکتر مرتضی بهرام

دانشکده شیمی

دکتر غلامرضا منصورفر

دانشکده اقتصاد و مدیریت