امروز

جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

اطلاعيه شماره 1

 

طرح میهمانی دروس عملی و آزمایشگاهی دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دولتی و غیردولتی

 

ســـازمان امور دانشجويان وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در راســتاي کاهش تردد دانشجویان در دانشگاه­ها و موسسات آموزش عالی با توجه به شرایط ایجاد شده به دلیل شیوع بیماری کووید -19، کاهش استرس و نگرانی خانواده­ها در ارتباط با دوری فرزندانشان در امر تحصیل، تسهيل در خصوص ميهماني دانشجويان و اینکه برگزاری دروس و واحدهای نظری و تئوری به صورت مجازی و آنلاین توسط دانشگاه­های مبدا برگزار می­گردد، طرح میهمانی دروس عملی و آزمایشگاهی متقاضیان در دانشگاه­های محل سکونت خانواده یا نزدیک به آن را اعلام می­نماید.

 

فرایند ثبت­ نام و بررسی درخواست ها به شرح زیر می باشد:

 

1.زمان ثبت ­نام متقاضيان میهمانی دروس عملی و کارگاهی در مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته برای نیمسال اول سال تحصیلی 1400-1399 از طریق سامانه سجاد به آدرس https://portal.saorg.ir از تاریخ 1399/05/06  لغایت 1399/05/18  می­باشد.

2.دانشگاه­ها و موسسات آموزش عالی موظف مي­باشند زمان شروع ثبت درخواست­هاي ميهماني مذکور را با استفاده از ابزارهاي مناسب اطلاع رسانی به اطلاع کلیه دانشجویان برسانند(از طریق فضاهای مجازی، سامانه­ های آموزشی و در صورت امکان پیامک به دانشجویان).

3.دانشگاه­های مبدأ موظفند بر اساس ابلاغیه مذکور درخواست دانشجویان را بررسي نموده و در صورت داشتن شرايط و مورد تایید بودن واحدهای عملی مورد انتخابی متقاضی برای اخذ در نیمسال اول سال تحصیلی 1400-1399 از 19 مرداد تا 27 مرداد  نظر خود را در سامانه اعلام و در صورت موافقت واحدهای انتخابی دانشجو را در بخش مربوطه برای دانشگاه مقصد ارسال نمايند. سپس دانشگاه­های مقصد موظفند حداكثر تا 6 شهریور نسبت به بررسی تقاضاها اقدام و نتایج را از طریق سامانه یاد شده اعلام نمایند. لازم به ذکر است با توجه به زمان شروع نیمسال بعدی، زمان­های مذکور تمدید نخواهد شد. 

 

وظايف متقاضي:

1.دانشجو ضمن آگاهی از شرایط حاکم بدلیل بروز بیماری کرونا و شرایط دانشگاه مبدا بايستي با اطلاع کامل از وضعیت تحصیلی خود و شرایط ثبت ­نام در سامانه سجاد سازمان امور دانشجویان در موعد اعلام شده (ششم لغایت هجدهم مرداد) درخواست خود مبنی بر میهمانی دروس عملی(صرفاً دروس عملی) برای نیمسال اول سال تحصیلی 1400-1399 ثبت و با اطلاع كامل از شرايط و ضوابط دانشگاه مقصد، رشته و مقطع تحصيلي مورد تقاضا در دانشگاه مقصد، نسبت به انتخاب دانشگاه يا موسسه مقصد اقدام و تقاضا نمايد.

2.دانشگاه انتخابی حتما بایستی در شهر محل سکونت خانواده متقاضی یا حتی ­الامکان در صورت نبود دانشگاه در محل مذکور، در شهرهای نزدیکتر به محل سکونت باشد تا از ترددهای غیرضروری جلوگیری گردد.

3.متقاضي ميهماني مسئول صحت اطلاعات و اعلام واحدهای درخواستی ارائه شده در خصوص درخواست خود خواهد بود و در صورت عدم احراز هر يك از اطلاعات ارائه شده، تقاضا در هر مرحله از وضعیت بررسی خارج خواهد شد.

 

اداره كل امور دانشجويان داخل